Map the System v médiích


Přečtěte si, co o české soutěži Map the System vyšlo v médiích.
Poslechněte si ► Podcast Udržitelná Karlovka #3: Wasted Biowaste (13. 7. 2022)

V pořadí třetím díle podcastu Udržitelná Karlovka si Filip Liška povídá s týmem Wasted Biowaste. Tři studentky FF UK Jitka Vlčinská, Barbora Aradská a Kateřina Fantová spolu se studentkou PřF UK Kateřinou Faltýnkovou se dostaly do finále ofordské soutěže Map the System. Mluvilo se nejen o systémovém myšlení, které se na UK vyučuje formou kurzu Map the System při CPPT UK, ale také o jejich projektu, který se věnovuje zpracování městského bioodpadu. Jak získat "hnědou popelnici" na třídění bioodpadu a co vše do ní patří? Jaké limity má zpracování bioodpadu a proč by pro Prahu mohla být inspirativní malá obec Kněžice?


Podcast si můžete pustit na Spotify ZDE.


Články


S banánovou slupkou až do Oxfordu

Forum: Magazín Univerzity Karlovy Pavla Hubálková  28. 6. 2022

Potká se bioložka, historička, pedagožka a filmová vědkyně... To není začátek vtipu, ale studentský projekt, který řeší osud bioodpadu v pražských domácnostech. Tým tvořený studentkami Filozofické a Přírodovědecké fakulty UK vyhrál české kolo mezinárodní soutěže Map the System, čímž získal vstupenku na světové finále do Oxfordu. Toho se před prázdninami i zúčastnily a čerstvě se vrátily domů.


Celý článek si můžete přečíst ZDE

Najdete ho také v tištěnám vydání časopisu Forum ZDE.S hnědými popelnicemi do Oxfordu

Přírodovědci.cz: Magazín Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy  Michal Andrle  2/2022

Kateřina Faltýnková studuje 1. ročník navazujícícho magisterského oboru genetika, molekulární biologie a virologie. Jejím denním chlebem je práce s kvasinkovými koloniemi, jíž se věnuje v týmu profesorky Zdeny Palkové v centru BIOCEV. Jelikož jí ale není lhostejný okolní svět, zapsala si i mezioborový kurz Map the System, který se zaměřuje na hledání příčin a navrhování řešení environmentálních a společenských výzev dnešního světa. Na Univerzitě Karlově jej garantuje Centrum pro přenos poznatků a technologií, a Kateřina díky němu načerpala nové znalosti a zkušenosti a získala i nové přátele. A co víc: čtyřčlenný tým, jehož byla součástí, zvítězil v celouniverzitním kole stejnojmenné soutěže a čeká jej prestižní účast na světovém finále na Oxfordské univerzitě.


Celý článek si můžete přečíst ZDE.Se slupkou do Oxfordu. Map the System zná českého vítěze

Forum: Magazín Univerzity Karlovy • Jitka Jiřičková  26. 4. 2022

Slupka od banánu se stala ústředním motivem českého kola mezinárodní studentské soutěže Map the System. Konalo se v pondělí 25. dubna v Kampusu Hybernská. Vítězný tým složený ze čtveřice studentek z různých oborů Filozofické a Přírodovědecké fakulty UK se zabýval tím, jak nakládat s bioodpadem z pražských domácností. Se svým projektem budou reprezentovat Českou republiku na Univerzitě v Oxfordu, kde se v červnu uskuteční mezinárodní finále soutěže. Jak ale dívky zdůraznily, nejde jim tolik o samotné vítězství, jako spíš o to, aby jejich projekt našel uplatnění v praxi.


O účast v mezinárodním finále se ucházelo sedm týmů složených ze studentů napříč obory a fakultami UK. Právě mezioborovost jednotlivých týmů je v případě hledání systémových změn velmi žádoucí. Pomáhá v tom nazírat problém z různých úhlů pohledu. Techniku mapování systému se studenti UK mohli učit poslední dva semestry na kurzu Map the System, který vedla v Kampusu Hybernská Barbora Komberec Novosadová z Centra pro přenos poznatků a technologií UK (CPPT UK).


Celý článek si můžete přečíst ZDE.

English version HERE.Projekty studentů Filozofické fakulty UK míří do finále univerzitního kola soutěže Map the System

Web ff.cuni.cz • redakce  24. 4. 2022Univerzitního finále prestižní interdisciplinární oxfordské soutěže se zúčastní čtyři týmy se studenty z FF UK. Jejich projekty mají zmapovat systémové myšlení v současných společenských a environmentálních otázkách.


Celý text si můžete přečíst ZDE.
Chtějí změnit nefunkční systémy. Nejlepší se ukáží v Oxfordu

Forum: Magazín Univerzity Karlovy • Helena Zdráhalová • 18. 1. 2022

"Ještě čtrnáct dní mohou studenti hlásit svoje projekty do prestižní mezinárodní soutěže Map the System. Jejím cílem je naučit vysokoškoláky komplexně popsat vybraný problém současné společnosti, prozkoumat jeho vyzkoušená řešení, navrhnout a obhájit si svoje vlastní, a v důsledku tak třeba odstartovat i systémovou změnu. V polovině dubna se uskuteční české kolo soutěže, ten nejlepší tým pak svůj projekt představí v červnu na Oxfordské univerzitě před mezinárodní porotou."


Celý článek si můžete přečíst ZDE.Nový kurz na UK: Zmapuj systém, a dostaň se do Oxfordu

Forum: Magazín Univerzity Karlovy • Martin Rychlík • 29. 9. 2021

Jste připraveni změnit svět?“ Takhle sugestivně – a bez uzardění – se studentů ptá web celosvětové soutěže Map the System („Zmapuj systém“), jíž organizuje Oxfordská univerzita, jmenovitě její Skoll Center for Social Enterpreneurship na Saïd Business School. Vyzývá mladé vysokoškoláky, aby se snažili hluboce porozumět sociálním anebo environmentálním problémům světa, v němž žijeme. „Soutěž vede účastníky k mapování a pochopení komplexních výzev 21. století,“ nastiňuje Barbora Komberec Novosadová, jež od nového semestru vede kurz systémového myšlení v rámci Inovační laboratoře v Kampusu Hybernská. Do předmětu se ještě mohou hlásit studenti všech fakult Univerzity Karlovy.


Celý článek si můžete přečíst ZDE.


Tiskové zprávy

Soutěž Map the System: Ve světovém finále na University of Oxford bude ČR reprezentovat tým Univerzity Karlovy, který se zabýval tématem zpracování bioodpadu

25. 4. 2022 Vydala Univerzita Karlova, Centrum pro přenos poznatků a technologií

► Celou tiskovou zprávu najdete ZDE.Soutěž Map the System: Studenti Univerzity Karlovy nabízí řešení celospolečenských problémů, vítěz bude výzkum prezentovat v Oxfordu

13. 4. 2022 Vydala Univerzita Karlova, Centrum pro přenos poznatků a technologií

► Celou tiskovou zprávu najdete ZDE.
Poslední změna: 3. srpen 2022 14:04 
Sdílet na: Facebook Sdílet na: Twitter
Sdílet na:  
Kontakty

Aktivity spojené se soutěží Map the System probíhají v Kampusu Hybernská


Adresa

Hybernská 4

110 00 Praha 1

Web: www.kampushybernska.cz

E-mail:


Jak k nám