6. září 2023

Soutěž Map the System si bere roční pauzu - i tak ale můžete na UK studovat systémové myšlení

Skoll Centre for Social Entrepreneurship, které na Oxfordské univerzitě pořádá prestižní mezinárodní soutěž Map the System, se rozhodlo pro letošní akademický rok 2023/24 soutěž neotevírat. V rámci této strategické pauzy pak plánuje zhodnotit dosavadní fungování soutěže a jeho potenciál do budoucna s cílem nabídnout pro dnešní dobu a současné potřeby studentů i školitelů upravený Map the System opět v roce 2025.

Jak píše Alice Louka ze Skoll Centre: "Abychom plně využili potenciálu a dopadu programu, musíme si dát strategickou pauzu a přehodnotit jeho směřování. Zaměříme se na posílení sítě pedagogů a přípravu kvalitního online kurzu, který bude studenty podporovat v základech systémového mapování a analýzy."

Univerzita Karlova i nadále zůstává partnerem sítě Map the System a téma systémového myšlení přinese studentům i v akademickém roce 2023/24.

Pokud chcete studovat otázky systémové změny a poznávat nástroje systémového myšlení, můžete si zapsat kurz Systémová změna (kód YMN216) na FHS UK, který vede Radoslav Pittner - jeden z průvodců týmů Map the System z předešlých let, který zároveň pracuje v organizaci Ashoka.

Aktivity spojené se soutěží Map the System probíhají v Kampusu Hybernská

Hybernská 4